platinum ako šperk

Platinum ako šperk

Klenoty

Platina – platinum je chemický prvok Pt.  Patrí medzi vzácne a drahé kovy. Charakteristický je svojou vysokou pevnosťou a odolnosti voči korózií, schopnosťou katalýzy chemických reakcií.  Všetky vlastnosti robia platinu veľmi cenným materiálom vo veľa priemyselných odvetviach a aplikáciách. Platinum sa používa hlavne pri:

Šperky – obľúbený materiál pre výrobu luxusných šperkov, ktoré majú trvanlivosť, lesk a vysokú hodnotu.

Mince a investície – niekedy sa používa na výrobu investičných platinových príležitosti a mincí pre dlhodobé investície.

Lekárske technológie –  medicína využíva platinu v implantátoch a v niektorých prípadoch na liečenie rakoviny.

Katalýza – je dôležitým katalyzátorom v chemických reakciách, hlavne pri automobiloch pomáhajú redukovať emisie.

Elektronika – používa sa ako elektródy pre elektrochemické procesy a tvrdokovové senzory. Priemyselné využitie – hlavne v priemyselných aplikáciách, rafinérie ropy a výroba katalyzátorov.

Výroba luxusných šperkov

Platina je pre svoju vysokú cenu a výnimočné vlastnosti obľúbeným materiálom pre výrobu luxusných šperkov.  Poznáme niekoľko dôvodov, prečo je platina tak populárna medzi šperkami.  Jednoznačne hodnota.  Platina patrí medzi drahé kovy s vysokou hodnotou a platinové šperky sú cenovo atraktívnou investíciou. Druhou vlastnosťou je výnimočnosť, šperky sú luxusné a výnimočné pre vzácnosť materiálu z platiny.  Platina je extrémne odolná na koróziu a zmenu farby, pretože šperky z platiny si zachovávajú svoj pôvodný vzhľad dlhé roky.  Nesmieme zabudnúť na lesk, kde má lesklé povrchy, prirodzené biele a hodia sa na drahé kamene ako napríklad diamant.  Flexibilita umožňuje výrobu šperkov s komplexnými detailmi a dizajnami.  Materiál je vhodný pre ľudí s citlivou pokožkou, pretože neobsahuje bežné alergény a nespôsobuje vedľajšie reakcie pokožky. Platinum sa využíva na výrobu veľa typov šperkov, náušníc, brošní, náhrdelníkov a vrátane prsteňov.  Najčastejšie sa kombinuje s drahými kovmi ako zafíry, smaragdy a diamantami.  Kombináciou vytvoríte nádherné a exkluzívne šperky pre rôzne príležitosti.