prírodna kozmetika 2

Prírodná kozmetika

Kozmetika

Prírodná kozmetika je určite veľmi obľúbená medzi ľuďmi, ktorí sa starajú o svoje telo a pokožku. Pri výrobe sa používajú iba prírodné zložky a vyhýbajú sa chemických a syntetickým zložkám.  Voľba výberu prírodnej kozmetiky má veľké výhody pre životné prostredie a hlavne pre naše zdravie.  Prírodne zložky s rastlín sú pestované bez pesticídov a neobsahujú žiadne chemické prvky.  Príliš veľa chemických prvkov by malo za následok napríklad vyrážky, podráždenie a iné vedľajšie účinky.

Výber prírodnej kozmetiky

Pri nákupe prírodnej kozmetiky musíte byt opatrní hlavne vyberajte u renovovaných predajcov a nezabúdajte čítať etikety na obale.  Veľa výrobkov sa tvária ako prírodne, ale skutočnosti sú škodlivé ekológií a pokožke organizmu. Nezabudnite vyhľadávať iba certifikované produkty na trhu. Certifikovane firmy pri výrobe a testovaní sa zaväzujú udržiavateľnými a etickými postupmi, kde zaručujú netestovať svoje výrobky na zvieratách. 

Prečo kupovať produkty z prírodných zložiek?

Produkty z prírodných zložiek zabezpečujú množstvo antioxidantov, hydratačných látok a kvalitných vitamínov. Kozmetiky bez chémie skvelé voňajú vďaka výnimočným a éterickým olejom.  Obaly sú recyklované a ekologické k životnému prostrediu a prírode. Malá nevýhoda prírodných produktov sú možné alergie niektorých ľudí na peľ a rastlinné zložky. Niektorým ľudom nemusia pasovať špecifické vône a arómy rastlín.  Nekonzervovaná prírodná kozmetika má menšiu dobu spotreby.

Vaše prírodné produkty

Prírodná kozmetika a ľudské telo

Jednoznačne kvalitné bio a prírodne zložky dodávajú minerály, vitamíny a antioxidanty pre zdravé bunkové zloženie vlasov a pokožky.  Pokožka človeka ako najväčší orgán tela sa skladá s tkanív, ktorý z prírodnej kozmetiky do krvného obehu.  Pokiaľ vstrebáva  bio produkty je výborný a blahodarný pre celý ľudský organizmus.  Preto sú všetky bio a prírodne produkty bez  farbív a chemických prísad, umelých látok.  Firmy zaoberajúce sa prírodnou kozmetikou musia mať za sebou roky výskumov a skúsenosti.