spoločenske šaty

Spoločenské šaty

Móda

Máme veľa druhov spoločenských šiat, ktoré sa rozdeľujú podľa štýlu, príležitosti a formality. Spoločenské šaty rozdeľujeme do najbežnejších typov:

Večerné šaty – vhodné pre formálne a večerné akcie. Bývajú krátke alebo dlhé a mávajú elegantné detaily, vlastné vrstvy alebo korzet.

Šaty na plesy a bály – dlhé a elegantné šaty, ktoré sú zdobené flitrami alebo luxusnými detailmi. Sú najlepšie pre plesy, bály a gala večeri.

Šaty na svadbu – pripravujú a navrhujú sa pre nevestu, hostí svadby a družičky. Dizajn a štýl je podľa preferencií nevesty a formality svadby.

Kokteilové šaty – vhodné pre málo formálne spoločenské príležitosti, ako napríklad kokteilové párty. Šaty sú elegantné a krátke, majú rôzne vzory a strihy.

Šaty na stužkovú – elegantné a mladistvé šaty, ktoré sú pre špeciálny študentský ples.  Pri výbere spoločenských šiat musíte rozmýšľať nad vlastným štýlom a prichádzajúcou príležitosťou.

Večerné šaty

Prečo si vybrať spoločenské šaty? Je niekoľko dôvodov, prečo sú vhodné šaty na rôzne spoločenské udalosti:

Štýl a elegancia – dizajnovo navrhnuté, aby ukázali štýl a eleganciu. Vyrábajú sa z kvalitných materiálov, ktoré majú luxusný vzhľad, sofistikované zdobenie a strihy.

Formálne príležitosti – večerné šaty sú na večerné a formálne podujatia. Preto sú šaty ideálnym výberom pre všetky formálne večery.

Veľa rôznych dizajnov – veľká škála dizajnov, môžete si vybrať vlastný štýl a všetko čo vyhovuje vašej postave a preferenciám. Na výber máte plisované, dlhé alebo krátke šaty.

Ukázanie svojej osobnosti – večerné šaty nosíte takým spôsobom, ktorý zdôrazňuje vašu osobnosť a pocit pre štýl. Podľa individuálneho vkusu si vyberiete strih, farby a detaily šiat. 

Výnimočný vzhľad – šaty sú navrhnuté tak, aby majiteľ výnimočné vynikal. Kombinácia s doplnkami môžete dosiahnuť pôsobivý a výnimočný vzhľad.

Spoločenské podujatia – zahrňuje gala večeri, plesy a kultúrne udalosti. V spoločnosti sa očakáva formálna a elegantná atmosféra, kde sú večerné šaty najlepším výberom.  Večerné šaty sú spojené s eleganciou, šarmom a výnimočnosťou pre špeciálne príležitosti.

Šaty na stužkovú

Jedinečné šaty na stužkovú sú spojené s charakterom tejto udalosti a štýlu, ktorý je spojený so študentským plesom. Poznáme prvky, ktoré robia šaty na stužkovú jedinečné:

Mládežnícky štýl – na rozdiel od večerných šiat majú iný moderný a mládežnícky štýl. Dizajn je farebný, odvážny a prispôsobený mladým ľuďom.

Nápadité detaily – šaty na stužkovú ponúkajú nápadité detaily, ako sú čipky, zábery, flitre a iné ozdoby. Rôzne zdobenia sa pridávajú dojem radosti a hravosti.

Kreativita a originalita – študentské plesy a stužkové sú udalosťami, kde je žiadané nosiť kreatívne a originálne šaty. Veľa študentov sa rozhoduje pre jedinečné výstrihy, farby, vzory a detaily, ktoré vynikajú svojou jedinečnosťou.

Stanovená téma – pre niektoré stužkové sa presne stanovujú špecifické témy, ktoré ovplyvňujú výber šiat. Študenti vyjadrujú svoj štýl a kreativitu, ktoré sú prispôsobené danej téme. 

Rôzne veľkosti šiat – šaty môžu byť dlhé alebo krátke. V štýle kokteilových šiat s nádychom glazúru a elegancie pre osobné preferencie študentov. 

Formálne a príležitostné – záleží na organizácií a kultúre, lebo veľa stužkových plesov, ktoré sú viac príležitostné sa prejavuje hlavne na výbere šiat. Pre veľa študentov je stužková jedinečnou udalosťou v živote. Šaty odrážajú výnimočnosť, kreativitu a mladistvý štýl.