bioderma 1

Poznáte bakuchiol?

Kozmetika Partner

Kozmetické produkty obsahujú množstvo rôznych aktívnych látok. Jednou z nich je aj bakuchiol. Túto zložku môžete nájsť hlavne v kozmetike, ktorá omladzuje pleť, spomaľuje starnutie a zlepšuje textúru pokožky. Tu ale jeho účinky nekončia. Povieme vám čo je bakuchiol a na aké problémy ho môžete používať.

Bakuchiol

Pod pojmom bakuchiol sa skrýva látka, ktorá sa získava zo semien a listov rastliny Psoralea corylifolia. Táto rastlina pochádza z Indie a Sri Lanky. V tradičnej medicíne sa rastlina využíva na ochranu pokožky pred znečistením a ako silný antioxidant. Účinky tejto látky sú ale porovnateľné s retinoidmi a jej účinok si na pleti naozaj všimnete.

Proti starnutiu

Bakuchiol má priaznivý vplyv na pleť. Vďaka silným antioxidačným účinkom zachytáva voľné radikály a spomaľuje starnutie pokožky. Podporuje tvorbu kolagénu, čím zvyšuje pružnosť a pevnosť pokožky. V kombinácii s hydratačnými zložkami (napríklad hyalurón) je tým najlepším prostriedkom na zmiernenie tvorby vrások, ich vyhladenie a vypnutie pleti.

Proti akné

Pokiaľ hľadáte účinnú kozmetiku na akné skúste tú s bakuchiolom. Táto zložka má antibakteriálne a protizápalové účinky, stimuluje obnovu a regeneráciu kožných buniek a zmenšuje kožné póry. Bakuchiol môžete použiť takmer na všetky typy akné. Najťažšiu formu, podkožné akné, zverte do rúk lekárov.

Používaním kozmetiky s touto látkou ale môžete predchádzať masteniu pleti a tvorbe zapálených bielych pupáčikov. Taktiež zrýchľuje hojenie vyrážok a akné.

Proti pigmentovým škvrnám

Pigmentové škvrny sú spôsobené nadmerným melanínom, kožným pigmentom. Bakuchiol pomáha regulovať tvorbu melanínu, čim pomáha predchádzať tvorbe pigmentových škvŕn. Jeho ďalším plusom je, že pigmentové škvrny zosvetľuje a zjednocuje tón pleti.

Kozmetiku s bakuchiolom môžete používať aj keď máte citlivú pleť. Na rozdiel od retinolu, bakuchiol pokožku nedráždi a nie je potrebné si naň privykať. V kombinácii s ďalšími aktívnymi látkami sa účinnosť bakuchiolu zvyšuje. Môžete ho bez obáv kombinovať s inými účinnými látkami.