jedinečné parfumy 2

Jedinečné parfumy

Kozmetika

Parfum, roztok vonných syntetických alebo prírodných látok, sa podľa vône delí na niekoľko základných skupín ako kvetinová, orientálna, citrusová, drevitá či kožená. Vzbudzuje rôznorodé pocity i túžby a prekrýva rozmanité vône ako Chloe parfum.

Chloe parfum popredná značka parfumov

Medzi popredné značky parfumov zaraďujeme Versace, Dior, Chanel coco, Lancome. Značka Coco Chanel pomenovaná po zakladateľke Gabrielle Chanel sa stala svetovou najprestížnejšou módnou značkou. Parfum ponúkajú rozličné internetové obchody či kamenné predajne. Cena produktu sa pohybuje približne v stovke eur. Známy svojou orientálnou a kvetinovou vôňou. Zakladateľka Coco Chanel pochádzala z chudobných pomerov, narodila sa i zomrela vo Francúzsku. Z bezvýznamnej modistky sa vypracovala na poprednú odevnú dizajnérku a tvorkyňu parfumov. Ďalší známy parfum je značky Lancome. Názov parfumu Lancome je inšpirovaný zámkom, ktorý je obklopený divými ružami, prítomnými aj v logu značky. Jeden z obľúbených parfumov Lancome La Vie Est Belle bol uvedený na trh v roku 2012. Parfumovaná voda je známa sladkou ovocno-kvetinovou vôňou, vhodná na celodenné nosenie. Nezabúdajme na Chloe parfum. Cena parfumu sa počíta takmer v stovke eur.

Luxusné značky parfumov

Medzi svetovo vychýrené značky zaraďujeme Roja parfums. Zakladateľom značky Roja parfums je Roja Dove, ktorý sa narodil a vyrastal v juhovýchodnom Anglicku. Značka Roja parfums patrí medzi najluxusnejšie značky na svete. Známy je aj parfum Dior. Značka parfumu Dior je pomenovaná podľa najvplyvnejšieho francúzskeho i svetového módneho návrhára Christiana Diora. Parfumovaná voda Miss Dior vyniká vôňou šťavnatých malín a čiernych ríbezlí. Cena parfumu sa pohybuje v desiatkach eur.

Jedinečná vôňa

Každý parfum vyniká svojou jedinečnou vôňou založenou na báze prírodných plodín. Je len na tvorcovi vybrať správne ingrediencie. Roja Dove je známy používaním najkvalitnejších dostupných prísad. Dôležitá je každá ingrediencia, ktorá aj v malom množstve obohatí parfum vzácnou arómou. Existuje nesmierne kvantum značiek parfumov, no len máloktoré sú tak známe ako je Dior či ďalšie spomenuté značky.